רוצים לדבר איתך - 055-6642431

שעורי מבוא ליחידת לימוד זו :

מבנה והרכב התפריט בגישת הבריאות הטבעית

אבות המזון לתפריט מאוזן 

למה חשוב לתכנן תפריט מראש 

תכנון תפריט תוך התחשבות בבני המשפחה האחרים

להתקדם בקצב שלך – ולהכיר את האני הפנימי התזונתי

כניסת חברות רשומות

שעורי יחידת הלימוד - תכנון תפריט יומי בגישת הבריאות הטבעית :

פרידה ממזונות מזיקים

קולות קטנים מהמזווה, המקפיא והמקרר. כולנו מכירים את הקולות השקטים האלו שקוראים לנו ורוצים להפריע לנו בתהליך המעבר לתזונה בריאה. השלב הראשון בתכנון תפריט הוא לזהות את התפיסות שיש לנו לגבי סוגי המזון השונים, מה לעשות עם התפיסות האלה, וכיצד לשנות אותן . על כך בשעורי פרידה ממזונות מזיקים.

אבחון תזונתי אישי ומשפחתי

תכנון תפריט צריך להיות מבוסס על אבחון תזונתי. באמצעות האבחון נקבל תמונה בהירה יותר על העדפות התזונה האישיות שלנו ושל משפחתינו ונוכל להתאים את התפריט ולבנות לנו תפריט מגוון ועשיר במאכלים אהובים ובריאים .

זיהוי נתונים אישיים וניהול הזמן

אף על פי שעקרונות הבריאות הטבעית הם קבועים אין תפריט זהה לכולם. כדי שהתפריט יתאים לסדר היום, להעדפות התזונה, ולמצב הרפואי האישי, עלינו להציף את הנתונים האישיים ולהתחשב בהם בבניית התפריט. בשיעורי זיהוי הנתונים האישיים נשאל את השאלות הנכונות שהתשובות שלהן יהיו אבני הדרך בבניית התפריט האישי

תכנון הרכב ארוחת הבוקר

על פי רוב שעות הבוקר הן שעות שבהן הזמן הוא מדוד ואף פעם לא מספיק לשלל המטרות הכרורות בתחילת היום. כאשר הבוקר לא מתחיל בסדר התזונתי הנכון, המשך היום יכול להשתבש. תכנון תפריט ארוחת הבוקר מאפשר לצאת ליום מוצלח בנחת, שהערך המוסף שלו הוא להרגיש התחדשות חיוניות ואנרגיה למשך כל היום.

תכנון הרכב ארוחת הצהריים

התמדה בתזונת הבריאות הטבעית מבוססת על תכנון נכון של הארוחות. הקדשת זמן באופן חד פעמי, יכול לתת שקט תזונתי שבו אנחנו יודעים שאוכלים נכון והגוף מקבל את כל מה שדרוש לו. תכנון ארוחת הצהריים עוזר לקצר זמן הכנה, ויקל עלינו את ההתנהלות היומיומית ועוזר בבניית הרגלי אכילה נכונים. יחידת הלימוד תכנון ארוחת צהריים היא יחידת לימוד עיקרית ומקיפה שעוזרת להכניס את התזונה בגישת הבריאות הטבעית ביתר קלות לאורח החיים בריא.

תכנון הרכב ארוחת הערב

לתכנון ארוחת הערב יש חשיבות גדולה. האופן בו נסיים את היום מבחינה תזונתית ישפיע אל תהליך ניקוי הרעלים שיתרחש בלילה. הרכב הארוחה צריך להשלים את מעגל היסודות התזונתיים שהגוף מקבל בצורה מלאה. רוב האנשים רואים בארוחת הערב זמן לרוגע מבחינה נפשית רגשית וחברתית ולכן חשוב לתכנן נכון את הארוחה כדי להמנע מטעויות וכדי לבנות הרגלי התנהלות ואכילה נכונים שישמרו על הבריאות שלנו גם בשעות הערב והלילה.

הרכבת התפריט האישי והמשפחתי

הגענו לשלב שיבוץ המתכונים לתפריט שלם. זה הזמן לראות את התמונה השלמה ולהוציא לפועל את התפריט שתכננו בעמל רב. משימתינו העיקרית היא לבחון האם התפריט עומד במבחן המציאות , להחלט על שלבי ההתקדמות ולבצע שינויים היכן שצריך.

התכנון להתארגנות נכונה

התארגנות נכונה היא לב הפיתרון להצלחה במעבר לתזונת הבריאות הטבעית. ידיעת התפריט ותיכנון התפריט לא יעילו לנו אם לא נעביר את המידע להלכה למעשה. בשיעורי ההתארגנות הנכונה נלמד איך לחבר את כל את כל יחידות התכנון הזמן התפריט שבנינו והנתונים האישיים למשימות קטנות וישימות במהלך היום יום שלנו . בהצלחה!

Powered by WishList Member - Membership Software